Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Новини

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з нагоди відзначення 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками; 1 грудня - Всесвітнього дня боротьби із СНІДом; 2 грудня - Міжнародного дня боротьби за скасування рабства; 6 грудня - річниці з дня «Монреальської різанини»; 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.
Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищевказаних днів, доступні за посиланнями, а саме:
1. Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»:
1) Захист дітей онлайн https://vimeo.com/46417 ;
2) Сексуальний шантаж https://vimeo.com/464179;
3) Секстинг https://vimeo.com/464177511 ;
4) Секс-чатинг https://vimeo.com/464176;
5) Грумінг https://vimeo.com/46418153;
6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти https://vimeo.com/464180697 .
2. Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо
попередження сексуальних домагань в спорті. Ролик доступний за посиланням https://vimeo.com/477933967.
3. Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо
попередження сексуального насильства щодо дітей в колі довіри. Ролик доступний за посиланням https://vimeo.com/292080839.
4. Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з
рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді. Буклет доступний за посиланням https://rm.coe.int/leam-about-vour-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.
Всі вищевказані та інші матеріали Проекту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання».

26 листопада 2020 о 10:17 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

Відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт», доручення Кабінету Міністрів України, з 12 вересня до 30 жовтня у районі буде проведено Всеукраїнський Олімпійський тиждень та Олімпійський урок з метою сприяння здоровому та активному способу життя, залучення дітей та молоді до фізичної активності, європейської інтеграції, набуття корисних життєвих навичок, які допоможуть їм у їхньому власному розвитку та виборі майбутньої професії на прикладі Олімпійської освіти, які засновані на Олімпійських принципах та цінностях. Проект також спрямований на підвищення обізнаності громадськості про те, наскільки важливими є спорт, активний спосіб життя та фізичні навантаження.
Відділ освіти, сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту райдержадміністрації видав наказ, згідно з яким у всіх закладах загальної середньої та дошкільної освіти, відповідно до розроблених заходів, у вибраній ними формі проведення Олімпійського тижня, має відбутися коротке представлення учасників тижня чи уроку, інформація про захід, спортивна складова (майстер-класи з олімпійських видів спорту, ігри, естафети, змагання), або освітня складова (конкурси, вікторини, оформлення олімпійських куточків про Олімпійський рух давнини і сучасності, Олімпійські ігри, Олімпійських чемпіонів, види спорту тощо), відзначення кращих учасників, нагородження тощо. Активну участь в олімпійських заходах будуть приймати не тільки учні, а й вчителі, які залучатимуть до проекту кращих спортсменів сіл, району та області. Вчителям фізичного виховання пропонується підготувати виступи-реферати з питань: «Фізичне виховання у Стародавній Греції», «Олімпійські ігри у Стародавній Греції», «Відродження Олімпійських ігор сучасності», «Основні цінності олімпізму», «Олімпійська Україна. Нацональний олімпійський комітет України» та інші. Всі заходи будуть проведені із виконанням тимчасових обмежень щодо протидії коронавірусній інфекції на території району.
Олімпійський урок в кожній установі планується провести 23 жовтня під час Дня Європейського спорту в Україні. Кращі загальноосвітні заклади та спортсмени будуть відзначені грамотами відділу освіти, сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту райдержадміністрації. Тримаймо планку олімпізму все вище і вище!

8 вересня 2020 о 11:32 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

26 серпня 2020 року у сесійній залі Борщівської районної ради відбулася розширена нарада директорів та заступників закладів освіти району з актуальних питань організованого початку нового 2020-2021 навчального року.
Відкрив нараду голова адміністрації Юрій Гуцул, який привітав освітян та звернув увагу на безпечній організації роботи освітніх закладів в умовах пандемії. І у відкритій, довірливій формі поспілкувався з присутніми про виклики, які виникли в сучасних реаліях і спонукають до пошуку нових дієвих заходів, що стоять перед сучасною школою.
Начальник відділу освіти, сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту Борщівської РДА Валерій Ромашенко подякував освітянам за підготовку безпечного та комфортного освітнього середовища. Подякував батькам, меценатам, благодійникам, сільським головам за співпрацю. Ознайомив з фінансовим забезпеченням освітньої галузі району та окреслив завдання на новий навчальний рік.
Начальник Борщівського районного управління ГУ Держпродслужби в Тернопільській області Оксана Шетелинець поінформувала присутніх щодо дотримання протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби.
Наталія Буртняк , інженер з охорони праці групи по централізованому господарському обслуговуванню відділу, акцентувала увагу на організації
охорони праці, пожежної безпеки й проведення інструктажів учасників освітнього процесу.
Завідувачка комунальної установи «Борщівський районний методичний кабінет» Інна Лань зосередила увагу на викликах системи освіти, зокрема щодо особливостей дистанційної форми, інклюзивного та коригуючого навчання.
Методичні рекомендації щодо організації шкільних веб – сайтів надав методист Володимир Касараба.
Відзначення Дня знань та здійснення виховної роботи учнівської молоді в сучасних реаліях обговорила методист Людмила Суха.
Методист з початкового навчання Віра Воробець акцентувала увагу на продовженні реалізації Концепції НУШ у закладах освіти.
Присутні взяли активну участь в обговоренні стану освітньої галузі району.
Підсумки наради підбив начальник відділу Валерій Ромашенко, який побажав освітянам за будь-яких викликів не втратити своє високе покликання бути вчителем.

31 серпня відділ освіти, сім’ї, молоді, фізкультури та спорту райдержадміністрації, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації №215/04-06 від 31.07.2020 року, провів огляд готовності закладів дошкільної освіти району до відновлення їх роботи в період адаптивного карантину. Для цього комісія у складі Миколи Твориша, голови комісії, т.в.о. начальника відділу, Наталії Буртняк, інженера з охорони праці групи з централізованого господарського обслуговування відділу, Сергія Козія, головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства районного управління головного управління Держспоживслужби в області, Володимира Касараби та Ольги Крохмалюк, методистів КЗ «Борщівський райметодкабінет» побувала у Глибочецькому ДНЗ «Ромашка» (керівник Тетяна Осьо), Вовковецькому ДНЗ «Сонечко» (Марія Кузик), Іване-Пустенському ДНЗ «Сонечко» (Надія Синьків), Гермаківському ДНЗ «Малятко» (Люба Батрин), Кривченському ДНЗ «Мамине сонечко» (Валентина Герман), де ознайомилася з умовами, створеними для комфортного перебування дітей, санітарним станом та дотриманням правил техніки безпеки у приміщеннях та на прилеглій території, зі станом медичного контролю та забезпеченням необхідними засобами для роботи в умовах карантинних обмежень. Комісія склала акти готовності закладів до відкриття, надала відповідні пропозиції та зауваження. А вже 3 серпня названі дошкільні заклади розпочали свою роботу. На черзі – відкриття ДНЗ в інших населених пунктах.

Сьогодні, 2 липня, відбулася урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Молода людина року 2020». Зважаючи на карантинні заходи, процедура нагородження пройшла у нестандартній, проте теплій та урочистій атмосфері на зеленій терасі Борщівського агротехнічного коледжу. На імпровізовану сцену, яку розташували піл яблунями один за одним піднімалися дівчата та хлопці – гордість своїх батьків, педагогів, міста та сіл Борщівщини. Це переможці учнівських олімпіад різних рівнів, наукових, мистецьких конкурсів, спортивних турнірів, військово-патріотичних змагань, кращі педагоги, медики, рятувальники, працівники поліції, аграрії, підприємці – усі, хто своєю працею і життям роблять наш район інвестиційно привабливішим, комфортнішим, примножує славу та добробут Борщівщини.
Нагороди вручали голова Борщівської районної державної адміністрації Юрій Гуцул, заступник голови Борщівської районної ради Андрій Русенко.
«За молоддю - майбутнє України, - наголосив у своєму вітальному слові Юрій Гуцул. Тільки молодим, енергійним, освіченим людям підкорюється час. Тільки такі стають чемпіонами, захищають рідну землю, підкорюють наукові і творчі олімпи. Із впевненістю можна сказати, що сьогодні немає українця, який би не бажав миру і спокою на рідній землі. Кожного дня, щогодини Україна завдяки воїнам - героям, серед яких і славні наші земляки - виборює право бути суверенною, вільною державою».
У номінації«Молодий спортсмен року» нагороджений АНТОНЮК Андрій Русланович, кандидата у майстри спорту України (КМСУ);
у номінації «Учень школи» - дипломом нагороджено ученицю Івано-Пустенської ЗОШ І-ІІІ ст. БОДНАРЧУК Мар'яну Зіновіївну;
у номінації «Студент року» - нагороджено ВІТРУК Діану Русланівну, студентку Борщівського агротехнічного колледжу;
у номінації «Молодий підприємець року» - ВРУБЕЛЯ Володимира Ігоровича, фізичну особу – підприємця;
у номінації «Молодий працівник поліції» - ГОЛУБЦЯ Віталія Вікторовича, лейтенанта поліції, оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Борщівського відділення поліції Чортківського відділу поліції ГУ НП;
у номінації «Молодий працівник культури року» - ГУДЗЬ Юлію Ігорівну, адміністраторку Борщівської районної центральної бібліотеки;
у номінації «Молодий аграрій року» - КИРЧУК Галину Володимирівну, завідувачку колекційно –дослідного поля Борщівського агротехнічного колледжу;
у номінації «Молодий медичний працівник року» - КОВАЛИШИН Інну Романівну, лікарку функціональної діагностики Борщівської ЦРКЛ;
у номінації «Молодий рятувальник року» - МОСКВУ Сергія Олеговича, пожежного–рятувальника 8 ДПРЧ УДСНС;
у номінації «Молодий талант року» - ОНИСЬКІВ Інну Богданівну, голову ГО «Студентська рада Борщівського агротехнічного коледжу»;
у номінації «Молодий державний службовець року» - СЕМКІВ Тетяну Іванівну, головного спеціаліста відділу ЖКГ, архітектури, оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Борщівської райдержадміністрації;
у номінації «Молодий працівник соціальної сфери року» - СІРУК Олесю Остапівну, головного спеціаліста сектору управління персоналом управління соціального захисту населення райдержадміністрації;
у номінації «Молодий педагогічний працівник року» - СТАХНІКА Ігора Петровича, вчителя історії та правознавства Вовковецької ЗОШ І-ІІ ст.., керівника військово-патріотичного гуртка;
у номінації «Молодий працівник органів місцевого самоврядування року» - СТАХНЯК Олену Дмитрівну, головного спеціаліста загального відділу виконавчого апарату районної ради;
у номінації «Учень року» - ФЕЩАК Євгенію Михайлівну, ученицю Державного навчального закладу «Борщівський професійний ліцей».
Подяки отримали: ГУНДЗИК Олег Володимирович, керуючий відділами ПАП «Дзвін»;ДЕРКАЧ Інна Олегівна, викладач фізичної культури ДНЗ «Борщівський професійний ліцей»;ДРОЗД Ярина Володимирівна, учениця Бурдяківської ЗОШ І-ІІ ступенів;ЖУРЕЦЬКИЙ Віктор Васильович, викладач навчальних дисциплін Борщівського агротехнічного коледжу;ЗУБИК Марія Володимирівна, завідувачка бібліотеки - філії с.Королівка; КАСЬКО Сергій Вікторович, пожежний–рятувальник 8-мої ДПРЧ УДСНС; ЛУКІЯНЧУК Руслана Русланівна, учениця Борщівської школи мистецтв, учениця Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1; МАЛЮГА Богдан Олегович, керівник гуртків Борщівського будинку творчості; МАСЛЕННІКОВА Марія Петрівна, лейтенант поліції, оперуповноважена сектору кримінальної поліції Борщівського відділення поліції Чортківського відділу поліції ГУ НП; ПАКУЛЯК Анастасія Володимирівна, учениця 8-го класу Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1; СТАНГРЕТ Назарій Іванович, головний спеціаліст Борщівської міської ради; ШЕВЧУК Оксана Михайлівна, вчитель хімії та біології Вовковецької ЗОШ І-ІІ ступенів.
Завершилось свято спільною світлиною на згадку про участь в цьому молодіжному заході. Голова адміністрації подякував за гарну організацію начальнику відділу освіти, сімї, молоді, фізичної культури та спорту Валерію Ромашенку, начальнику відділу культури Уляні Пасічник.
Кожного ми впізнаємо, з кожним вітаємося при зустрічі, вони стали для нас, як рідні. І саме це нове покоління буде примножувати славу нашого району, переймати та поширювати справжні європейські цінності, будувати нову квітучу заможну мирну Україну. Подібні заходи вселяють у всіх оптимізм. Приємно бачити, яка обдарована у нас молодь– напевно, найкраща у світі. Тож давайте будувати успішну заможну європейську Україну!

Шановні батьки!. Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль!
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, електроприладами. Знайдіть кілька хвилин, на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, що ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. Щоб уникнути біди, не залишайте дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час, вчіть дитину користуватися дверним вічком, не відчиняти двері незнайомим людям, навіть у міліцейській формі, користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104, забороняйте підбирати невідомі предмети на вулиці, бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами, не дозволяйте дитині жорстоко ставитися до тварин, дражнити їх. Не дозволяйте вмикати електроприлади за відсутності дорослих, виходити на балкон, відчиняти вікна і визирати у них, вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними про неї. Необхідно навчити дітей уникати небезпечних місць і вдома, і на вулиці, обирати найнебезпечніший маршрут свого руху, купатися тільки у спеціально відведених місцях, бути обережним у місцях можливих обвалів та падіння предметів з висоти. Основною проблемою щодо зниження дитячого травматизму є недостатня увага батьків. Тому пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас.

Наталя Буртняк, інспектор по охороні праці відділу освіти, сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Борщівської райдержадміністрації.

З метою підтримки і розвитку творчих, талановитих дітей та учнівської молоді, в районі діє Програма підтримки обдарованих дітей освітніх закладів Борщівського району. Програма передбачає матеріальну підтримку юних обдарувань та зокрема виплату разових стипендій учням-переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад районного, обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів.
У цьому році грошові нагороди отримають 94 школярі на суму 36 тисяч гривень.
У районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів за Диплом І ступеня – нагорода 500 гривень, за Диплом ІІ ступеня – 400 гривень, за Диплом ІІІ ступеня – 300 гривень. В обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад грошові нагороди становлять: Диплом І ступеня – 1000 грн., Диплом ІІ ступеня – 900 грн., Диплом ІІІ ступеня – 800 грн. Олімпіади Всеукраїнського та міжнародного рівнів - 1600 гривень.
Такі премії – це визнання таланту, працьовитості та потенціалу наших дітей. Тепер найголовніше – не зупинятися на досягнутому та розвиватися далі.

Дорогі діти, випускники, педагоги,батьки та колеги!
Прийміть найщиріші слова подяки за цей особливий навчальний рік.
З 12 березня своє звичне життя змінили не лише учні, але і їхні батьки та педагоги.
Попри труднощі, до яких ніхто не був готовий, усі разом - учителі, діти, батьки, намагались зробити дистанційне навчання ефективним та результативним. Усі разом прикладали зусилля, щоб уроки вдома були доступними та не приносили стрес кожному члену родини.
Насамперед, це був великий виклик для батьків. Щоб працювати і одночасно постійно бути на зв’язку, організувати роботу дитини, а потім її проконтролювати — потрібно багато сил і терпіння.
Попри те, що зараз дистанційні технології створюють великі можливості для подальшого впровадження в освіті, для Вас, шановні освітяни, це стало також справжнім викликом, з яким ви успішно справились.
Щодо організованого завершення навчального року, то до 15 червня школи завершать оформлення усіх документів (свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, табелів навчальних досягнень), проведуть педагогічні ради та переведуть учнів у наступні класи. Випускники 11-тих класів документ про здобуття освіти отримають після результатів ЗНО.
Вірус мине, карантин завершиться, школу теж дитина закінчить, але спогади, емоції і відчуття залишаться з нами та нашими дітьми!
Дякую усім за взаєморозуміння та підтримку, за спільну працю. Усім дітям бажаю здоров’я, сонячного, веселого літа, а випускникам – успіхів, яскравих перемог та Божого благословіння.

Начальник відділу освіти, сім’ї,
молоді, фізичної культури та спорту Валерій Ромашенко

Приймай онлайн-естафету від зірок спорту. Покажи свою фізичну форму та вигравай олімпійські подарунки! Цьогоріч, навіть не виходячи з дому, ви зможете відчути себе справжнім олімпійцем і долучитися до щорічного святкування «Олімпійського дня».
З 1 по 19 червня щотижня серед учасників нашої естафети будуть розігруватися олімпійські подарунки. А найкращі відео та фото за підсумками потраплять разом із зірками українського спорту у фінальний відеоролик OlympicDay-2020.
ПРАВИЛА
Для того, щоб взяти участь в естафеті учасник повинен:
1. Зняти відео (тривалість 30-40 секунд) з виконанням вправи зі свого улюбленого виду спорту або спортивних рухів в кадрі й символічно передати предмет, який відображає ваш вид діяльності, а разом з цим передати й естафету наступному учаснику, якого треба позначити під/у відео;
або: зробити фотографію з виконанням вправи зі свого улюбленого виду спорту або спортивних рухів, продемонструвавши в кадрі зображення олімпійських кілець або напис OlympicDay й передати естафету наступному учаснику, якого треба позначити в пості.
2. У відео /або в тексті посту до фото учасник повинен звернутися до аудиторії з наступними меседжами: «Долучаюся до естафети Олімпійського дня-2020 в Україні! Розділяю олімпійські цінності! Передаю естафету...».
3. Опублікувати на своїй сторінці Фейсбук або Інстаграм пост із цим відео або фото (не сторіс!!!) з хештегом #olympicday2020ua та #olympicday
4. Щотижня серед найкращих відео та фото будуть розіграні олімпійські подарунки. Переможці будуть обрані за допомогою програми Random.
5. Найкращі відео та фото потраплять у фінальний відеоролик естафети OlympicDay-2020 в Україні із зірками українського спорту.
6. Дати проведення естафети: з 1 по 19 червня 2020 року.
У кожного учасника естафети обов'язково повинен бути відкритий акаунт/сторінка, що дозволить адміністраторам НОК побачити пост та у разі виграшу зв'язатися з переможцем.

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до листа національного олімпійського комітету України від 21 травня 2020 року № 320-НК щодо проведення проєкту #OlimpikLab, до напрямків проєкту було включено "Олімпійський екомодуль", який успішно реалізується регіональними відділеннями України за участю лісівників, екологів, олімпійців, волонтерів, учнівської молоді, висвітлюючи молодому поколінню проблеми захисту навколишнього середовища. Такі заходи відбуваються в різних куточках України. Вказаний проєкт знайшов підтримку Комісії "Спорт та навколишнє середовище" НОК України, ініційовано старт екологічних заходів проєкту з нагоди Міжнародного дня ООН "Всесвітній День довкілля", який щорічно відзначається у всьому світі 5 червня.
За ініціативи Борщівського регіонального відділення НОК України та відділу освіти, сім'ї, молоді, фізкультури та спорту райдержадміністрації до реалізації даного проєкту приєдналися також юні майбутні олімпійці Борщівського району, зокрема учні Панівецької, Кривченської, Пилипченської, Вовковецької шкіл, які під керівництвом вчителів фізвиховання Валентина Богаченка, Івана Тісногуза, Остапа Слободяна, Віктора Сарабуна 3 червня прибирали прилеглі території, наводили лад у скверах, спортивних залах та майданчиках, на футбольних полях. Діти з радістю прилучилися до даної ініціативи, бо дорога до олімпійських вершин розпочинається саме з усвідомлення власної відповідальності за добробут і красу рідного краю.

Шановні коллеги!
Як нам усім відомо з інформаційних джерел, кількість хворих на COVID-19 в Україні загалом та в Тернопільській області зокрема має тенденцію до зростання. Сьогодні як ніколи маємо об’єднати зусилля в боротьбі з поширенням інфекції. У зоні найбільшого ризику щодо зараження цим вірусом є люди старшого та похилого віку, яким медики рекомендують сувору самоізоляцію для попередження хвороби.
Зважаючи на це, просимо вас у телефонному або інтернет-режимі зібрати інформацію про самотніх працівників освіти, зокрема про те, чи надається їм допомога щодо придбання і доставки продуктів харчування, ліків, засобів особистої гігієни, інших товарів першої необхідності соціальними службами, сусідами тощо .
Просимо при потребі, надавати їм допомогу (продуктами, ліками)за рахунок профспілкових коштів. З огляду на це відповідну інформацію подати у відділ освіти, сімї, молоді, фізичної культури та спорту та районну організацію профспілки працівників освіти.
Будьмо людяними - це може змінити хід пандемії!

26 березня 2020 о 14:38 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

Шановні колеги!
Згідно з частиною четвертою статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон) організація освітнього процесу та діяльності закладу загальної середньої освіти в цілому належать до повноважень його керівника. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» підприємствам, установам, організаціям рекомендовано забезпечити, зокрема, організацію роботи в режимі реального часу через Інтернет.
В умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладу освіти. 3 урахуванням надзвичайної ситуації та загальнодержавних протиепідеміологічних заходів, а також в рамках реалізації права на автономію адміністрація закладу може запропонувати різні підходи щодо організації та обліку реалізації освітнього процесу, у тому числі здійсненого з використанням дистанційних технологій, коли вчитель знаходиться поза межами закладу освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19»). Тобто адміністрація закладу освіти може і має організувати, координувати та здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх програм.
З огляду на це та з метою вжиття заходів щодо забезпечення виплати заробітної плати педагогічним працівникам просимо інформувати відділ освіти, сімї, молоді, фізичної культури та спорту про заходи щодо виконання усіма вчителями освітніх програм. (найзручніше у формі таблиці та по тижнях).
Інформацію подавати щовівтірка до 15.00.
Валерій РОМАШЕНКО, начальник відділу

26 березня 2020 о 14:35 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

Шановні колеги!
Згідно з частиною четвертою статті 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон) організація освітнього процесу та діяльності закладу загальної середньої освіти в цілому належать до повноважень його керівника. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19» підприємствам, установам, організаціям рекомендовано забезпечити, зокрема, організацію роботи в режимі реального часу через Інтернет. На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19» керівникам закладів загальної середньої освіти необхідно видати наказ про організацію роботи очолюваних ними закладів під час карантину.
Таким наказом, зокрема, необхідно:
• встановити режим роботи працівників (як педагогічних, так і непедагогічних) із запровадженням гнучкого графіку їх роботи;
• затвердити заходи щодо виконання працівниками методичної, організаційно-педагогічної роботи, наприклад розроблення індивідуальних планів професійного розвитку (підвищення кваліфікації педагогічних працівників, самоосвіти тощо);
• визначити заходи щодо збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму);
• визначити особливості провадження освітнього процесу.
В умовах карантину вчителі працюють з учнями, що перебувають удома, шляхом використання технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей закладу освіти. 3 урахуванням надзвичайної ситуації та загальнодержавних протиепідеміологічних заходів, а також в рамках реалізації права на автономію адміністрація закладу може запропонувати різні підходи щодо організації та обліку реалізації освітнього процесу, у тому числі здійсненого з використанням дистанційних технологій, коли вчитель знаходиться поза межами закладу освіти. Тобто адміністрація закладу освіти може і має організувати, координувати та здійснювати контроль за виконанням вчителями освітніх програм.
Також інформуємо, що найближчим часом МОН планує визначити особливості проведення державної підсумкової атестації у 2020 році у зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні.
Щодо структури навчального року
Частиною третьою статті 10 Закону встановлено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти завершується не пізніше 1 липня. Якщо у зв'язку з епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року може бути продовжена.
У такому разі освітній процес включатиме аналіз виконання навчальних програм, з урахуванням фактично проведених навчальних занять (у тому числі дистанційно) та результатів навчання учнів, здобутих під час карантину.
У багатьох закладах загальної середньої освіти весняні канікули заплановані з 23 по 29 березня 2020 року. Пропонуємо структуру навчального року, визначену закладом загальної середньої освіти, залишати незмінною.
Просимо врахувати, що під час канікулярного періоду не варто перевантажувати учнів домашніми завданнями та дати можливість педагогічним працівникам, у плановому режимі, підготуватися до подальшої дистанційної роботи.
Щодо «фіксації» освітнього процесу та ведення класних журналів під час карантину
Автономію вчителя має бути забезпечено академічною свободою, включаючи свободу вільного вибору форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, з метою впровадженням авторських методик із використанням технологій дистанційного навчання.
Робочі години вчителя, який забезпечує дистанційне навчання учнів пропонуємо обліковувати (рахувати) відповідно до навчального навантаження вчителя та розкладу навчальних занять у закладі загальної середньої освіти.
Розклад занять та робочий час вчителя в дистанційному режимі рекомендуємо максимально наблизити до розкладів навчальних занять та поточного режиму роботи.
Рекомендуємо завершення заповнення шкільної документації, зокрема класних журналів у друкованому вигляді, відтермінувати до нормалізації епідеміологічної ситуації.
Враховуючи те, що забезпечити виставлення оцінок та фіксації тем у журналі на паперових носіях за безпосередньої присутності учнів в режимі карантину не є можливим, виставлення оцінок та зазначення тем слід здійснювати відповідно до безпосередньо проведених навчальних занять у дистанційному режимі через електронні та інші наявні засоби.
Нагадуємо, що у класному журналі із зазначенням певної дати фіксуються лише навчальні заняття, що були фактично проведені за безпосередньою участю здобувачів освіти. Водночас, якщо виконання освітніх програм здійснюється із використанням технологій дистанційного навчання, за рішенням закладу освіти на відповідній сторінці навчального предмету у класному журналі може зазначатися: тематика навчального матеріалу, домашніх завдань, в також форми роботи (дистанційні онлайн-консультації, відео-уроки, скайп-конференції, тестування тощо).
Під час освітнього процесу із використання технологій дистанційного навчання може здійснюватися оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, що наразі фіксуватимуться вчителем (у зручний для нього спосіб), а у подальшому будуть занесені до відповідних сторінок класного журналу. Якщо технічні можливості не дозволяють провести оцінювання навчальних досягнень учнів дистанційно, рекомендовано відтермінувати його проведення до завершення епідеміологічної ситуації.
Нагадуємо, що навчальні досягнення кожної дитини можуть бути доступними лише для її батьків або законних представників.
Щодо окремих питань оплати праці сумісників
Окремо звертаємо Вашу увагу на те, що умови роботи за сумісництвом регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 03 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».
Відповідно до зазначених нормативно-правових актів сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, установі, організації. Оплата праці сумісників провадиться за фактично виконану роботу.
Враховуючи, що сумісництво передбачає виконання працівником основної роботи (в цьому ж або іншому закладі), то збереження середнього заробітку, яке гарантоване працівникам відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, здійснюється лише за основним місцем роботи працівника.
З урахуванням пункту 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102, якщо сумісник є вчителем і виконує під час карантину іншу організаційно-педагогічну роботу оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.
Особи, які здійснюють педагогічну роботу з погодинною оплатою та в обсязі не більше 240 годин на рік, що не вважається сумісництвом відповідно до Переліку робіт, які не є сумісництвом затвердженого спільним наказом від 28 червня 1993 року № 43, отримують заробітну плату за фактично відпрацьований та облікований закладом загальної середньої освіти робочий час в межах тижневого навантаження.
Допоміжно-обслуговуючий персонал закладів загальної середньої освіти, які працюють за сумісництвом і виконують свої трудові обов'язки (прибирання, опалення) отримують заробітну плату відповідно до умов оплати праці встановлених у трудових договорах.
Валерій Ромашенко, начальник відділу

26 березня 2020 о 14:32 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

Шановні керівники!
У зв’язку з введенням карантину у закладах освіти листом МОН №1/9-154 від 11 березня 2020 р. рекомендуємо:
- розробити заходи щодо забезпечення проведення навчальних занять з використанням технологій дистанційного навчання (при цьому відсутня необхідність переведення учнів на дистанційну форму здобуття освіти);
- розробити заходи щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
- розробити заходи щодо часткового переведення працівників на роботу в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт (організаційно-педагогічна, методична тощо);
- дистанційну роботу працівників необхідно запроваджувати наказом керівника закладу освіти;
- організувати інформування здобувачів освіти та їх батьків щодо організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання, заходів запобігання поширення хвороби, проявів хвороби та дій у випадку захворювання та розміщення відповідної інформації на сайті школи.
Підхід до дистанційного навчання залежить від кожної конкретної школи і конкретного вчителя – наскільки вони готові гнучко і швидко перебудувати свою роботу, наскільки в дітей і вчителів є якісний інтернет-доступ і наскільки вони вміють ним користуватися.
Рекомендуємо вчителям впровадження таких елементів дистанційного навчання:
- виберіть найзручніший інструмент взаємодії з учнями. Найчастіше учні та вчителі спілкуються у Viber-групах. Тому кожен вчитель-предметник може взяти в класного керівника контакти дітей (у батьківській групі буде доречно дописати, що вчителі просять надати ці контакти) і створити групу. Якщо більшість дітей є у Facebook або Telegram можна створити закриту групу саме в цій соцмережі;
- можна також використовувати готові освітні платформи: «На урок», ClassDojo, Google Classroom, Padlet, ClassTime та інші. Принцип роботи таких платформ простий і зручний: вчитель реєструється на платформі, створює свій «Клас», додає учнів та розсилає їм посилання на «Клас». Для зручності вчителя-предметника це посилання можна скинути у Viber-групу, де зі всіма учнями класу спілкується класний керівник;
- домовтесь з учнями про правила виконання та терміни здачі завдань та дотримуйтесь їх. Термін виконання має бути чіткий: до конкретного дня та години. Після виконання завдань учень обов’язково має отримати зворотній зв'язок;
- домовтесь із дітьми, в якій формі вони будуть здавати завдання. Це залежить від формату завдань, які треба перевірити вчителю;
- за потреби можна пошукати заміну інтернету. Не завжди в дітей є доступ до інтернету, особливо коли йдеться про сільську місцевість. Школярів, у яких немає змоги користуватись інтернет-зв’язком, треба забезпечити класичними стандартними завданнями з підручниками, роздатковими матеріалами;
- працюємо із крутими освітніми ресурсами. Якщо діти готуються до
ЗНО — найкращим рішенням буде запропонувати їм зареєструватися (якщо хтось досі не знайомий) на онлайн-платформі для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання ILearn. Помічними ресурсами в онлайн-навчанні стануть і EdTed та edpuzzle.com. У цих додатках вчитель може брати готові відео та накладати на них запитання, відеокоментарі чи аудіо коментарі;
- педагоги можуть здійснювати дистанційне навчання шляхом викладання матеріалу під час скайп-конференцій, перевіряти домашні завдання через електронну пошту, надсилати тести для перевірки знань тощо.
Враховуючи те, що карантини через сезонні ГРВІ бувають щороку, закладам освіти варто приділити серйозну увагу цьому питанню, користуючись нагальною необхідністю і мобілізацією зусиль, яку дає кризова ситуація.

26 березня 2020 о 14:27 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

В рамках «Дитячої художньої Шевченкіани – 2020» 10 березня у Борщівському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття виставки-конкурсу дитячих малюнків. Конкурс щорічно проводиться з метою популяризації творчої спадщини видатного митця та є одним з найпривабливіших для учнівської молоді, яка має можливість розкрити свої таланти.
Основні теми робіт – ідея соборності України, творчість Тараса Шевченка, доля українського народу, сучасність та майбутнє. Роботи засвідчують високий рівень підготовки учнів шкіл району, ОТГ та школи мистецтв. Привертають увагу своєю щирістю, безпосередністю та свіжістю творчого погляду, тому перед журі стояло складне завдання − обрати найкращі.
Нагороджували та вітали юних художників заступник голови райдержадміністрації Олександр Степовий, заступник голови районної ради Андрій Русенко, начальник відділу освіти, сімї, молоді, фізичної культури та спорту РДА Валерій Ромашенко, директор обласного краєзнавчого музею Михайло Сохацький та художники Борщівщини.
За підсумками конкурсу було обрано 20 найкращих робіт.
У молодшій віковій категорії (6-9 років):
І місце – Яловега Валерій.
ІІ місце – Скорохід Діана, Гуска Діана.
ІІІ місце – Ванджура Юлія, Харатін Анна, Євдокимов Владислав.
У середній категорії (10-12 років):
І місце – Стецюк Валентина.
ІІ місце – Панчук Анастасія, Полянська Інна.
ІІІ місце - Осадчук Софія, Белюх Красуня, Федоришин Ангеліна.
У старшій категорії (13-17 років):
І місце – Кравчишин Андрій.
ІІ місце – Бейла Ольга, Мицканюк Оксана.
ІІІ місце – Заруба Діана, Голованчук Софія, Сметанюк Анастасія.
Гран-прі – Костюк Юлія.
Журі визначило спецномінації:
Прийма Андрій – За оригінальну техніку виконання
Гаврищук Ангеліна – За розкриття героїчної тематики у графіці
Ярмолик Вероніка – За оригінальний колорит
Дякуємо учителям, які допомагають розкривати таланти. Це Голубець Мар’ян Ізидорович, Коптєв Дмитро Андрійович, Герасимів Наталя Ярославівна, Чайковська Люба Мирославівна, Кубей Світлана Петрівна, Дуда Василь Михайлович, Шпирка Ольга Миколаївна, Осадчук Марія Володимирівна.
Вірші великого Кобзаря, які декламували учні, вселяють у наші серця віру і надію та підтримують нас у боротьбі за суверенність і справедливий мир в Україні.
Ще раз вітаємо переможців, майбутню творчу еліту України!

11 березня 2020 о 06:51 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

4 березня учениця 6 класу Пилипченської ЗОШ І-ІІ ступенів Ірина Ткач презентувала екскурсію по історико-етнографічному музею «Яків Гніздовський – всесвітній геній з Тернопільщини» в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти і отримала диплом ІІ ступеня.
Загальна площа Пилипченського музею становить 160 метрів квадратних. Шкільний музей підтримує тісну співпрацю з Тернопільським, Хмельницьким, Львівським художніми музеями, Івано-Франківським художнім музеєм і картинною галереєю, краєзнавчими музеями м. Тернополя та м. Борщева.
20 робіт – оригіналів митця з музею виставлялися в Івано-Франківській картинній галереї, Хмельницькому художньому музеї, Тернопільському краєзнавчому музеї та по райцентрах області.
Підтримують та навчають учнів музейній справі директор Пенькало Іван Франкович та педагог-організатор Білик Людмила Борисівна.
Крім участі в конкурсі м. Тернопіль подарувало приємну несподіванку – знайомство з архітектурою і пам’ятниками міста.
Але найцінніше, що привезла Ірина Ткач – це перемогу та незабутні враження!

5 березня 2020 о 12:11 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

Завершується районний конкурс дитячої художньої Щевченкіани. 5 березня журі конкурсу у складі провідних мистців-художників, членів районного об'єднання "Потік", визначать переможців і призерів у трьох вікових категоріях, а також в окремих номінаціях. А у вівторок, 10 березня, о 14.30 у великому виставковому залі Борщівського районного краєзнавчого музею буде відкрита виставка художніх творів учасників конкурсу, відбудеться урочисте нагородження всіх учасників, переможців і призерів грамотами та цінними призами.
Запрошуємо всіх учасників конкурсу прибути на цю урочисту подію, бо без нагороди не залишиться ніхто. Чекаємо на вас у приміщенні Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею 10 березня о 14.30. ОРГКОМІТЕТ

4 березня 2020 о 13:55 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

22 лютого у Тернопільському обласному відділенні Малої академії наук України відбувся ІІ тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Восьмеро здібних до науки учнів Борщівського відділення МАН привезли додому 9 дипломів І та ІІ ступенів. Це означає, що наше відділення Малої академії наук ефективно працює та створило належне середовище для талановитих дітей.
Тут учні та їхні наставники мають можливість поглиблювати свої знання, отримувати необхідний досвід, презентувати свої здобутки на обласному та Всеукраїнському рівні.
Найбільш активною є секція технічні науки, керівник Андрій Мулярчук . Його учні Федоришина Катерина, учениця 11 класу Скала-Подільського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» та Ундерко Владислав, учень 10 класу цієї ж школи отримали дипломи І ступеня.
Осадчук Катерина, учениця 8 класу Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ст..та Дудук Андрій, учень 9 класу Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІст.№3 – гімназії ім..Р.Андріяшика» - дипломи ІІ ступеня.
Віспінська Аліна, учениця 9 класу Вовковецької ЗОШ І-ІІ ступенів у секції археологія, керівник Ігор Стахнік та секції психологія, керівник Оксана Шевчук отримала дипломи ІІ ступеня.
Андрущак Евеліна, учениця 9 класу Скала-Подільської ЗОШ І-ІІ ступенів – секція історичне краєзнавство, керівник Оксана Ундерко – диплом ІІ ступеня;
Лукіянчук Руслана, учениця 9 класу Борщівської ЗОШ І-ІІІст.№1, секція українська література, керівник Надія Валігродська - диплом ІІ ступеня;
Романюк Тетяна, учениця 9 класу Борщівської ЗОШ І-ІІІст.№2, секція мистецтвознавство, керівник Ольга Чоловська - диплом ІІ ступеня.
Сьогодні учнями Борщівського відділення МАН є 138 обдарованих школярів району та громад. Дякуємо керівнику, методисту районного методичного кабінету Марії Гришковій за плідну працю.

4 березня 2020 о 09:46 | Ромашенко В. С. | немає коментарів

Кожного року у лютому підбиваємо підсумки районного та обласного етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад. У районному етапі з 17 навчальних предметів, до проведення яких були залучені педагогічні працівники та учні всіх шкіл Борщівського району та громад взяли участь 1157 учнів 6-11 кл., з яких за результатами олімпіад визнано переможцями 423 учні.
Методисти, директори Вовковецької ЗОШ І-ІІст. Євгенія Довганюк та Ланівецької ЗОШ І-ІІст. Дмитро Магас організували проведення олімпіад на належному науково-методичному рівні.
На обласному рівні представляли наш район 48 учнів. 29 з них визнано переможцями. Дипломами ІІІ ступеня нагороджено 16 учнів, дипломами ІІ ступеня -10 учнів.
Троє учнів представлятимуть наш район та область у Всеукраїнському етапі олімпіад:
Костюк Інна, учениця 10 класу Озерянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель Слобода Оксана Євгенівна ( дипломом І ступеня в обласній олімпіаді з історії);
Гнатів Владислав, учень 10 класу Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, вчитель Масловська Світлана Іванівна (диплом І ступеня в обласній олімпіаді з хімії);
Герман Максим, учень 11 класу Дзвиняцької ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчитель Холодніцький Ігор Михайлович (диплом І ступеня з інформаційних технологій).
Вітаємо учнів та учителів і бажаємо нових перемог. Адже дитяча і вчительська клопітка праця, зведені докупи, дають хороші результати.

4 березня 2020 о 09:45 | Ромашенко В. С. | немає коментарів