ВОЗВЕСЕЛІМОСЯ ВСІ РАЗОМ НА РІЗДВЯНІ СВЯТА!
Неймовірно чудову подорож подарував учням Троїцького ліцею Троїцької селищної ради та Троїцького ліцею ОЗО Троїцької селищної ради відділ освіти Троїцької ОТГ на зимових канікулах. 12 учнів Троїцької ОТГ вирушили в подорож на Різдвяні свята до Тернопільської області в Борщівський район. В рамках проекту "Схід і Захід разом" між Луганською та Тернопільською областями була організована ця подорож з 03.01.19 по 10.01.19 р. Нашу групу зустріли представники Тернопільської обласної адміністрації привітали дітей з приїздом на відпочинок на такі величні для Західної України Різдвяні свята, журналісти телеканалу «Новини Тернополя» поцікавились як ми доїхали,взяли інтерв`ю в дітей,. Дітей привезли до м. Борщів та розмістили в родини на проживання.
6 січня це Святвечір, Це один з найбільш шанованих днів для всіх християн - і східного, і західного обрядів - та одне з найважливіших родинних свят, магічний день, коли кожна сім'я створює в оселі атмосферу затишку, достатку та злагоди. і тому кожна родина починає готуватися з ранку, бо треба встигнути приготувати 12 пісних страв, серед яких обов'язково мали бути борщ, риба, гриби, пироги з квасолею та капустою, картопля та узвар. Першою куштують кутю. Потім їдять усе інше, запиваючи узваром. Всі діти,які приїхали були залучені до родинних традицій. Ми разом ліпили вареники, пампушки, вчилися готувати смачну куттю, співали різдвяні колядки. Святвечір, або багата кутя, – суто родинне свято. сім`я збиралася за столом, коли на небосхилі спалахувала перша зірка.
8 січня у нас була екскурсія до історичного музею в м. Борщів, музей споловся, дуже багато цікавого. Потім нас чекали печери Вертеба, діти були зачаровані розповіддю екскурсовода. Гіпсова печера Вертеба, що поблизу села Більче-Золоте - одна з найбільших у Європі. Довжина підземних ходів становить 7820 м. - екскурсійний маршрут біля 1 км. Печера складається з широких галерей, розділених вузькими перемичками. Середньорічна температура в печері 9-10 градусів при відносній вологості 92-100%. Сьогодні печера знаходиться під наглядом працівників Борщівського історичного музею, які продовжують її дослідження і проводять екскурсії. Музей-печера — це неабияке враження. З перших хвилин ми потрапили в світ зниклої понад 5000 років цивілізації... У XIX ст., коли ці землі належали князям Сапегам, у печері було знайдено понад 300 цілих керамічних судин і величезна кількість фігурок, черепків, кам'яних і кістяних знарядь праці, які відносяться до Трипільської культури.
Цього дня ми були ще на екскурсії в найбільшій печері України «Кришталевій», що розташована с. Кривче. Печера має загальну протяжність 23 км, наш маршрут складав 2,5 км. Стіни печери складаються з гіпсу, який кристалізувався у структуру, що нагадує паркет. Іноді можна побачити кажанів, причому зовсім близько, вони висять на стелі або пролітають над головами, теж дуже цікаво. Хід часто звужений настільки, що двом людям важко розминутися,. Весь шлях супроводжував екскурсовод, який іноді лякав нас, відключаючи світло.
Нам все сподобалось, ми в захваті від вражень в печерах, від щирості та гостинності на Борщівщині! Дякуємо голові Борщівської районної державної адміністрації Юзьків Л. В., начальнику відділу освіти Ромашенко Валерію Степановичу, головам Борщівської ОТГ Кобилянському І. І., голові Скала-Подільської ОТГ Мирончук В. П., голові Мельниця-Подільської ОТГ Годнарчук В. В. Всі діти задоволені та разом із батьками від усього серця щиро дякують вам завашу турботу, чудові подарунки, які отримали на останок – Борщівські вишиванки. Дякуємо директору Пилипченської ЗОШ І – ІІ ст.. Пенькало І. Ф., родині Мірчик, директору Ланівецької ЗОШ І – ІІ ст. Магас Д. М., педагогу-організатору Микецей Н. Б., родинам Слободи, Щербань, директору Мушкатівської ЗОШ І – ІІ ст. Юркову О. М., родинам Навроцьких, Симак, директору Королівської ЗОШ І – ІІ ст. Руденко С. П., родинам Новак, Сливка, директору Циганської ЗОШ І – ІІ ст. Кушніву В. О., родинам Касян, Кушнів,.директору СкалаЗОШ І – ІІ ст.. Ющишину О. Д., родині Фанок, директору Скала НВК Дорож Н. В., родині Ільницьких, всім, хто долучився до цього проекту. Нашим новим друзям за щиру гостиннисть доброзичливість, за вашу великодушність, турботу, щедрі подарунки. Ми не просто ознайомилися із традиціями, культурою в родинах, а ми духовно збагатилися, і ще й поповнили свої родини. Будемо спілкуватися в соцмережах, сподіватися на нові зустрічі, на мир та спокій в усіх куточках нашої прекрасної України, добробут в усіх родинах, квітучості, врожайності, стабільності, нехай збуваються дитячі мрії!
Учитель географії Троїцького ліцею Л. І. Мірошниченко