16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА.БУЛІНГ. КРОКИ ДО ВИБАЧЕННЯ.
Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою. До чого може призвести ігнорування булінгу, як його попередити, кроки до вибачення?
Саме з цієї актуальної проблеми сьогодення у Кривченському закладі загальної середньої освіти відбувся захід з елементами тренінгу під назвою «Булінг. Крок до вибачення» з учнями 9, 10, 11 класів, головного спеціаліста відділу освіти, сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту Світлани Лесик, спеціаліста центру корекційних програм з питань насильства Чортківського району Уляни Бутриновської та дирекції школи.
Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідки для підлітків чи їх членів родини. Ознайомлення підлітків з поняттями «Булінг». Видами боулінгу, як захиститись від будь –якого насильства. Під час заходу використанні ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі. Індивідуальними підходами явище булінгу не зупинити. Саме групові заняття з класом можуть допомогти запобігти цьому явищу.
Ми маємо достукатись до дітей, і перш за все до тих, хто не бере участі в булінгу. Якщо вони в своєму класі скажуть переслідувачу, що це не є нормально, не є смішно, що їм не подобається те, що він робить, щоб він припинив це. І в 99% булінг припиняється.
Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів. На завершення заняття були роздані буклети та листівки, учасники висловили свої думки щодо питань, які потребують розгляду на наступних зустрічах.